Субота, 12.07.2025, 13:51

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Світовий океан [144]
Моря [16]
Озера [19]
Річки [28]
Водосховища [10]
Водопади [1]
Затоки [63]
Протоки [16]
Западини [6]
Ландшафти [46]
Материки [23]
Острови [75]
Півострови [16]
Пустелі [14]
Гори та вершини світу [88]
Рівнини [10]
Вулкани [14]
Печери [5]
Низовини [3]
Ліси та парки [4]
Родовища [108]
Хребти [2]
Заповідники [15]
Рослинництво [18]
Сільське господарство [8]
Географи [29]
Країни світу [13]
Столиці країн світу [0]
Міста світу [6]
Форма входа
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Географічні назви » Родовища[ Додати статтю ]

Руди

Руди, мінеральні утворенняРуди - природні мінеральні утворення, з яких технологічно можливо і економічно доцільно витягувати в промислових масштабах метали або неметалічну сировину. В земних надрах руди утворюють скупчення, звані рудними тілами, які розробляються гірничорудними підприємствами. Руди складені агрегатами мінералів, серед яких виділяються мінерали – носії цінних компонентів. Це рудні і супутні їм жильні мінерали. Співвідношення рудних і жильних мінералів в різних типах родовищ коливається в широких межах. Багаті руди заліза практично цілком складаються з рудних мінералів, а в золотокварцевих рудах кількість самородного золота вимірюється тисячними частками відсотка по відношенню до маси кварцу. Розрізняють руди чорних (залізо, марганець, хром, титан, ванадій), кольорових (мідь, цинк, свинець, олово, нікель, молібден, кобальт, вольфрам і ін.), рідкоземельних (лантан, європій, самарій і ін.), благородних (платина, паладій, золото, срібло) і радіоактивних (торій, уран, радій) металів, а також руди неметалічної мінеральної сировини (напр., сірчана, баритова, азбестова руда). Виділяють моно мінеральні руди, що складаються з одного рудного мінералу, і поліменеральні, або комплексні, містять декілька цінних і супроводжуючих їх мінералів. По хімічному складу переважаючих мінералів розрізняють руди силікатні, оксидні, крем'янисті, сульфідні, карбонатні, змішані; по текстурі – масивні, полосаті, плямисті, прожилкові, вкраплені і др.; по структурі – рівномірно-зернисті, ооліт, порфірні і ін. Розрізняють також руди корінних і розсипних родовищ.
Якість руд визначається змістом корисних компонентів, мінеральним складом, текстурно-структурними і іншими особливостями. Переробка руд металевих родовищ включає процеси дроблення, збагачення (підвищення змісту корисного компоненту за рахунок видалення нерудних мінералів), металургійного переділу (виплавка металу).
Поняття руди міняється з часом в результаті технічного прогресу, зміни потреб виробництва, відкриття нових джерел металів і ін.


Джерело:
Категория: Родовища | Добавил: Tanja-star (26.02.2010) | Автор:
Просмотров: 653 | Комментарии: 0