Неділя, 02.02.2025, 23:03

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Світовий океан [144]
Моря [16]
Озера [19]
Річки [28]
Водосховища [10]
Водопади [1]
Затоки [63]
Протоки [16]
Западини [6]
Ландшафти [46]
Материки [23]
Острови [75]
Півострови [16]
Пустелі [14]
Гори та вершини світу [88]
Рівнини [10]
Вулкани [14]
Печери [5]
Низовини [3]
Ліси та парки [4]
Родовища [108]
Хребти [2]
Заповідники [15]
Рослинництво [18]
Сільське господарство [8]
Географи [29]
Країни світу [13]
Столиці країн світу [0]
Міста світу [6]
Форма входа

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Географічні назви » Материки[ Додати статтю ]

Гімалаї

Географічні назви. ГімалаїГімалаї – найвища гірська система земної кулі, в Азії, між нагір'ям Тибету на півночі і Індо-Гангською рівниною на півдні; на території Китаю, Пакистану, Індії, Непалу і Бутану. Назва відбулася від непальського «химал» – «сніжна гора». Утворять величезну дугу довжиною близько 2500 км, шириною до 350 км. Середня висота гребенів близько 6000 м, вершина – р. Джомолунгма (8848 м), 11 вершин підіймаються вище 8000 м. Гімалаї складаються з декількох паралельних гірських ланцюгів з крутим південним і порівняльно пологим північним схилами. Північною межею служить гігантська подовжня депресія, зайнята верхнім перебігом річок Ганг і Брахмапутра, поточних в протилежних напрямках. 
Географічні терміни. СівалікГімалаї сформувалися під час альпійської епохи гороутворення. Південні передгір'я складені переважно пісковиками і конгломератами, корінні схили і осьова зона – гнейсами, кристалічними сланцями, гранітами і іншими кристалічними і метаморфічними породами. Гірська система підіймається над Індо-Гангською рівниною трьома ступенями, утворюючими гори Сивалік (Передгімалаї), Географічні терміни. Малі ГімалаїМалі Гімалаї (сховища Пір-Панджал, Джаоладхар і ін.) і частково відокремлені від них подовжніми долинами (Кашмірська долина, Катманду і ін.) Великі Гімалаї, які по простяганню із Заходу на Схід підрозділяються на Пенджабські, Кумаонські, Непальські, Сиккімські і Ассамські. Для Великих Гімалаїв характерні різкі альпійські форми рельєфу, обширне сучасне заледеніння загальної пл. 33 200 кв. км. Найбільший льодовик – Ганготрі (близько 300 кв. км) в Кумаонських Гімалаях.
Гімалаї, підіймаючись гігантською стіною над Індо-Гангською низовиною, є яскраво виражений кліматорозділ: на південь від них панує вологий тропічний клімат, на заході – клімат холодних високогірних пустель. Південні схили Гімалаїв знаходяться під сильною дією літнього мусону і добре зволожені: 3000–5000 мм опадів на Сході, 1500–2000 мм в Кумаонських і близько 1000 мм в рік в Пенджабських Гімалаях. В Гімалаях беруть початок основні річки Південної Азії – Інд, Ганг, Брахмапутра. 
Географічні терміни. ГімалаїДобре виражена висотна поясність. У південних передгір’ях поширені заболочені джунглі (тераї), у міру підйому що змінялися вічнозеленими тропічними лісами (пальми, лаври, деревовидні папороті, бамбук, і все це перевите ліанами). Вище 1200 м на Захід і 1500 м на Схід домінують вічнозелені ліси з дуба і магнолій, вище 2200 м – листопадні (вільха, ліщина, берези і клени) і хвойні (гімалайський кедр, голуба сосна, срібляста ялина) ліси; на висоті 2700–3600 м панують хвойні ліси з ялиці, модрини, ялівцю з густим підліском з рододендрона. Верхня межа альпійських лугів доходить до висоти 5000 м і лише тут зміняється нивально-гляциальним поясом. На північних, більш сухих схилах, де вплив мусону слабшає, домінують гірські степи, напівпустелі і холодні пустелі. З тварин мешкають гімалайський ведмідь, дикі кози, дикі барани, як; багато гризунів. До висоти 2500 м схили обробляються, характерне терасне землеробство (чайний кущ, цитрусові, на зрошуваних землях – рис). В Гімалаях, особливо в Непалі, широко розвинений і добре організований альпінізм. 





Джерело:
Категория: Материки | Добавил: SanSeich (06.10.2009) | Автор:
Просмотров: 1724 | Комментарии: 0