Хто не пам'ятає рядка з народної пісні про Стеньк Разінаі? «Мощным взмахом поднимает он красавицу княжну и за борт ее бросает в набежавшую волну...»
Як мовиться, а чи був хлопчик... тобто, князь? Чи дійсно волжській отаман возив з собою високородну кохану, захоплену в Персії, і позбавився від неї саме таким чином?
5 квітня 1453 року до стін Константинополя, колись — столиці величезної Східної Римської імперії, нині — останнього клаптика візантійських земель, не завойованого турками, підійшла 150-тисячна армія султана Мухамеда
... Читати далі »
Про неймовірну манірність іспанського королівського двору, про безглузду строгість придворного етикету XVII століття свідчить історія, що трапилася з Марією-Луїзою, дружиною Карлоса Другого. Королева була, по суті, затворницею у величезному і похмурому палаці. Повну владу над нею мала приставлена королем строга наглядачка, камарера-махор, герцогиня Терра-Нова.
Жан-Франсуа-Поль де Гонді, абат, а згодом кардинал Рец, був видним діячем Фронди — громадянської війни 1648-1653 рр., розв'язаної крупними феодалами Франції проти міцніючої королівської влади.
Заточений в замку, в місті Нант, він довго обдумував плани втечі. Нарешті, випадок допоміг кардиналові. Один з друзів Реца відвідав його в замку; а цей дворянин, де Бріссак, мав звича
... Читати далі »
Це трапилося в Москві, в другій половині ХІХ століття. Жив на Тверській відомий всій Білокам'яній булочник Іван Філіппов. Його калачі, сайки, свіжий чорний хліб і пироги з начинкою розхапували все, від студентів до таємних радників. Ароматні вироби Філіппова відправляли навіть до Петербурга, до царського двору. Пробували столичні булочники наслідувати,
... Читати далі »
У перший день занять після літніх канікул учень середньої школи № 556 Приморського району Санкт-Петербурга приніс в клас іржавий бойовий снаряд, знайдений в лісі під час походу за грибами. Учень знав, що вчитель, що викладає основи безпеки життєдіяльності, постійно нарікав на недолік наочності. Викладачеві подарунок сподобався; він поставив снаряд на п
... Читати далі »
Одного разу, в 1927 році, китайський генерал Ян Сень запросив до себе в гості людину, якої називали найстарішим жителем країни. Лі Цин'юнь був знавцем учення цигун — китайської йоги, володів секретами лікувальних трав і, з чуток, багато років провів в горах.
У гостях у генерала Лі справив найкраще враження: розум його був ясний, слова незмінно мудрі, а з вуст не с
... Читати далі »
В ході досліджень, проведених генетиком з Оксфордського університету Брайаном Сайксом, з'ясувалося, що в крові приблизно кожного сотого білого англійця присутні... негритянські гени.
Учений вважає, що «чорні» спадкові лінії йдуть до тих часів, коли стародавні римляни, підкоривши Британію, стали завозити в неї африканців — воїнів або рабів.... Читати далі »
Говорять, сім міст сперечалися колись — в якому з них справжня могила Гомера...
З приводу того, де похований першовідкривач Нового Світу, існує всього дві версії. Згідно однієї з них, могила Христофора Колумба знаходиться в склепі однієї з церков Севільї (Іспанія).
Другий варіант: «великий адмірал» покоїться в Санта-Домінго, столиці Домін
... Читати далі »
1902 рік. Московський Художній театр готується ставити п'єсу Горького «На дні». Керівник театру К.С. Станіславській, режисер В. І. Неміровіч-Данченко, дехто з артистів і театральний художник В. А. Симов відправляються в трущоби Хитровки, щоб поди
... Читати далі »