До недавніх пір вважалося, що перші люди на Американському континенті з'явилися 12 тисяч років назад, вийшовши з Північної Азії.
У всіх підручниках світу написано, як пращури монголоїдів американських індійців в льодовикову епоху перейшли через замерзлий Берінговий пролив і поступово заселили важ континент, дійшовши до Вогненної землі.
Це питання не один десяток років цікавило істориків.
Нарешті, археологічна експедиція, до складу якої входили японські і монгольські учені, виявила в центральній Монголії (район Аврага) залишки споруд, найімовірніше, що від
... Читати далі »
Єгипетські археологи, розкривши дерев'яну труну віком в 5 тис. років, виявили найстародавнішу з відомих науці мумій.
Труну знайшли в пустелі, недалеко від Каїра, в одній з 20 глинобитних гробниць, де, по припущенню учених, поховані чиновники, що жили між 3100 і 2890 роками до нашої ери.
На півночі Судану швейцарською археологічною експедицією під керівництвом Шарль Бонні була виявлена статуя Тахарки, царя Нубії.
Вік скульптури — більше 2,5 тисяч років. Статуя була виготовлена в епоху розквіту стародавньої цивілізації на території сучасного Судану, не менш високорозвинутої, ніж єгипетська.
Стоунхендж — стародавній комплекс з монолітних кам'яних глиб в Англії — могли побудувати переселенці з континентальної Європи.
Таке припущення зробили британські археологи, що виявили недалеко від історичного пам'ятника унікальне поховання, зроблене близько 2300
... Читати далі »
У великій пустелі Такламакан, яку називають «Морем Смерті», яка розташована в Синьцзян-Уйгурськом автономному районі на заході Китаю, геологи виявили величезне підземне сховище води.
За попередніми оцінками, запаси води в цьому природному резервуарі досягають 26
... Читати далі »