Це питання не один десяток років цікавило істориків.
Нарешті, археологічна експедиція, до складу якої входили японські і монгольські учені, виявила в центральній Монголії (район Аврага) залишки споруд, найімовірніше, що відзначають місце поховання великого кагана монголів.
Чингиз-ханові (справжнє ім'я Темучин, 1162-1227) вдалося об'єднати монгольські племена і заснувати велику азіатську імперію.
Його військо завоювало величезні території, включаючи Китай, Центральну Азію і Персію.
Побоюючись розграбування свого поховання, хан перед смертю повелів, щоб його могила не мала ніяких пізнавальних знаків. По місцю, де закопали Чингиза, пройшли тисячі вершників на конях. Всі, хто копав могилу, були страчені.
Ще в 2001 році експедиція почала розкопки в районі, де, за існуючими даними, знаходився палац Чингиз-хана. Їм вдалося знайти фундамент будівлі, побудованої в XIII-XV столітті.
Там же знаходився і жертовник, що дозволив припустити, що ця будівля була мавзолеєм Чнгиз-хана. На жертовнику, як вважають археологи, спалювали коней під час поминальних церемоній, влаштованих після смерті полководця.
Крім того, учені виявили курильні пахощів із зображеннями драконів. У персидському літописі XIV століття сказано, що недалеко від могили Чінгіз-хана постійно горять курильні саме такого вигляду.
Вивчивши правила розміщення ритуальних споруд монголів в XIII-XV столітті, дослідники зробили висновок, що могила Чінгіз-хана розташована в радіусі 12 кілометрів від мавзолею поблизу Аврага.
Експедиція продовжуватиметься, — так що, можливо, ми скоро довідаємося, де знайшов своє останнє заспокоєння рудобородий «руйнівник всесвіту».
Прикрепления: |