Неділя, 02.02.2025, 20:08

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Відпочинок. Турція. [9]
Відпочинок. Болгарія. [0]
Відпочинок. Бразилія.. [2]
Відпочинок. Італія. [5]
Відпочинок. Іспанія. [1]
Відпочинок. Греція. [12]
Відпочинок. Хорватія. [10]
Відпочинок. Чорногорія. [4]
Відпочинок. Чехія. [2]
Відпочинок. Кіпр. [6]
Відпочинок. Франція. [1]
Відпочинок. Україна. [1]
Відпочинок. Ізраїль. [1]
Відпочинок. Китай. [0]
Відпочинок. Німеччина. [1]
Відпочинок. Португалія. [1]
Відпочинок. Таїланд. [1]
Відпочинок. ОАЕ. [0]
Відпочинок. Куба. [0]
Відпочинок. Мальдіви. [0]
Відпочинок. Марокко. [1]
Відпочинок. Угорщина. [0]
Відпочинок. В'єтнам. [0]
Відпочинок. Австрія. [0]
Відпочинок. Індія. [0]
Відпочинок. Мальта. [1]
Відпочинок. Польща. [1]
Відпочинок. Австралія. [1]
Відпочинок. Карпати. [1]
Відпочинок. Швеція [0]
Відпочинок. Словаччина. [1]
Відпочинок. Росія [3]
Відпочинок. Єгипет. [1]
Форма входа

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Відпочинок. Туризм. » Відпочинок. Україна.[ Додати статтю ]

Відпочинок. Україна. Коктебель

Коктебель - загальна інформація

Відпочинок в Україні. КоктебельКоктебель (у 1948—1991 с. Планерське) — селище міського типу на сході Криму, в 20 км. на північний захід від Феодосії, на автодорозі Феодосія — Алушта. Розташований на побережжі Чорного моря, на березі Коктебельського затоки, біля підніжжя вулканічного масиву Карадаг.

Існують дві основні версії походження назви Коктебель. Згідно першої з них Kоktоbel слід перекладати з кримськотатарського як «край блакитних горбів». Цю «поетичну» етимологію назви можна зустріти в більшості путівників. Більш же обгрунтованою з наукової точки зору є інша версія. Словом tоbel у кримськотатарській мові називають «зірочку» на лобі у тварини. А kоk tоbel означає «сірий [кінь] із зірочкою на лобі». На користь цієї версії говорять те, що існувало до середини XX століття в Джанкойськом районі Криму село Кара-Тебель (qara tоbel — «воронний [кінь] із зірочкою на лобі»). Мабуть кектебель і каратебель — це назви кипчакських пологів, що кочували в середні віки в степовій частині Криму. Без жодного перебільшення можна сказати, що саме тут колиска вітчизняного (у масштабах Російської імперії) планеризму і не менш вітчизняного і імперського натуризму. А також системне місце хіппі, мітьков, панків і інших неформалів, що тяжіють до первозданної природи.

Погода в Коктебелі

Середньорічна температура в Коктебелі варіює від 9,4градусів C до 10,4гр C. Вже в червні температура морської води піднімається до 20 градусів C, а в липні, якщо затока спокійна, доходить до 25 C. У жовтні бувають дощі, але в першій половині місяця, як правило, тепло. Температура води в морі 18-19 C. Погода різко псується до кінця жовтня. Найхолодніший місяць - лютий.

На березі багато захищених від вітру поглиблень - "сковорідок". У них тепло навіть глибокою восени. У жовтні в таких "сковорідках" дуже зручно засмагати. Всі шанувальники Коктебеля ще з кінця минулого століття відзначали здорову сухість його повітря, завдяки якій тут так легко дихається, так добре ходиться.

Визначні місця Коктебеля

У будинку, де жив Волошин, діє музей поета. Серед пам'яток також можна згадати Музей планеризму,Відпочинок в Україні. Коктебель Центр Планерного Спорту (ЦПС) «Коктебель». З 2003 року щорік в Коктебелі проводиться найбільший в Україні фестиваль contemporary world and jazz музики «Джаз Коктебель» (Koktebel Jazz Festival). Поблизу Коктебеля розташований Карадагський заповідник.

Останніми роками (починаючи з 2006-го) Коктебель уподобаний танцюристами аргентинського танго: на травневі свята тут проводиться Міжнародний танго-кемп «Кримські канікули», а восени — фестиваль «Оксамитове танго», на яких з'їжджаються тангерос з України, Росії, Німеччини, Австрії, Аргентини, Польщі, Туреччини, Англії, Італії, Франції, США, Канади і ін. країн.

Розваги у Коктебелі

Відпочинок в Україні. КоктебельНа всій території пляжної смуги можна узяти напрокат шезлонги, гідропеди, водні мотоцикли, в причалів - віндсерфінг, зробити морську прогулянку на катері і яхті, повітря - на мотодельтаплані і параплані, кінна - на коні або на ослику. Декілька фірм пропонують занурення з аквалангом. Занурення в різних цікавих місцях. Від Меганома до Тихої бухти. Найбільшу популярність мають виїзди на катері в одну з бухт Кара-Дага з коротким зануренням там, загорянням і поверненням в початкове місце. Гонки на справжніх баггі і квадроциклах. Баггідром розташований на набережній поряд з горою Юнзі. Розважальний комплекс пляж-клуб "Рандеву" - це ресторан "Рандеву", нічна дискотека, мотель-готель "Киммерія" і, звичайно ж, власний пляж. Клуб "Санта-Фе" - стильний "гавайський" дизайн. По-перше - танцпол, бар-ресторан і більярдна. Друге - краща дискотека. За клубом - окрема класична більярдна.

Історія Коктебеля

Точна дата заснування Коктебеля невідома. На плато Тепсень в безпосередній близькості від селища знаходилося древнє поселення, відоме з раннього середньовіччя. До кінця XIX століття Коктебель був селом із змішаним населенням з кримських татар і болгар, що переселилися до Криму. Сучасне селище Коктебель склалося на основі села Коктебель, болгарського хутора Бараколь, грецького хутора Армутлук, російського хутора Кордон і дачного селища на березі затоки. З кінця XIX століття Коктебель перетворився на популярне місце літнього відпочинку. Засновником дачного Коктебеля є місцевий поміщик Едуард Андрійович Юнзі. З 1880-х років він став розпродавати частину своїх земель під дачні ділянки. Вже з 1890-х років в маєтку Юнзі гостили відомі письменники, художники, учені. У Коктебеле в різний час проживали Максиміліан Волошин, Олексій Толстой, Вікентій Вересаєв, Марина Цветаєва, Софія Парнок і багато інших відомих діячів культури. У 1930-х був заснований Будинок творчості письменників «Коктебель», що існує і до цього дня. У 20-і — 30-і рр. XX століття Коктебель завдяки хорошим вітрам на плато Узун-Сирт став центром планеризму, унаслідок чого селище в 1948 році отримало назву Планерське. У 1991 році селищу повернена історична назва.

Як дістатися до Коктебеля?

Добиратися до Коктебеля потрібно літаком або поїздом до Сімферополя або Феодосії, з СімферополяВідпочинок в Україні. Коктебель від центрального автовокзалу (або ж/д вокзалу) автобусом до смт. Коктебель. І краще поклопотатися заздалегідь про зворотні квитки. З м. Феодосія вирушайте автобусом від автостанції до Коктебеля (або маршрутом «Феодосія – Щебетовка» до зупинки «Коктебель») або від морського порту (він розташований поряд з ж/д вокзалом) до причалу Коктебель.

Де можна зупинитися у Коктебелі?

Практично будь-який пансіонат може задовольнити побажання в різноманітності відпочинку. Наприклад, приватний пансіонат “Морський коник” – з балконами або терасами з прекрасним виглядом на Кара-Даг, пансіонат “Блакитна затока”, розташована в селищі Коктебель в безпосередній близькості від берега моря (100 м-кодів), біля підніжжя вимерлого вулкана Кара-Даг.

Готелів в Коктебелі, відверто кажучи, не багато, але ті які є, постаралися в себе ввібрати все краще, що можна запропонувати відпочивальникам. Приватний готель “Караголь” розташований в центрі Коктебеля в парковій зоні, в 150 метрах від моря і 50 метрах від автовокзалу ринку. Готель «Коктебель» – знаходиться на березі Чорного моря в живописному парку на відстані 100 метрах від моря. Готель Ас-Ель розташована в одному з красивих місць Кримського півострова, біля підніжжя вимерлого вулкана «Кара-Даг» – улюбленому місці відпочинку творчої інтелігенції.

В наші дні Коктебель велике курортне селище, на території якого розташувалися багаточисельні бази відпочинку. Серед них база відпочинку “Якір” – знаходиться в центрі сел. Коктебель, в 10 хв. ходьби від набережної, поблизу пляжу.

Пляжі Коктебеля

Центральний пляж Коктебеля чистий - крупна галька, далі пісок. З живності - краби-відлюдники. Бухту розтинає причал-мол, з якого стрибають у воду. Вода дежу чиста. Каменів немає. Дно регулярно чиститься водолазами. Навісів і дерев немає, тому люди або ходить з парасольками, або прагнуть зайняти місце біля молу, який відкидає тінь. Пляж обладнаний роздягальнями. Багато кафе. 

Величезна кількість всіляких видів розваг. Ви можете зайнятися віндсерфінгом, покататися на водних лижах, горах, мотоциклах, велосипедах мотодельта-, пара-, бі- і гідропланах, бананах, попірнати з аквалангом, зробити морські прогулянки на катерах, а також відвідати парк атракціонів на березі і так далі Всі центральні пляжі Коктебеля, зрозуміло, переповнені, тому приходити на пляж, щоб зайняти містечко, потрібно в 8-00 максимум, в 9-00 вже пізно - яблуку впасти ніде.

Ви, шанувальники малолюдних місця? Тоді вам в Тиху бухту, тут піщаний пляж і людей поменше, але через наметів і дикунів, що живуть в них, багато сміття. Туди можна добратися пішки (1 година ходьби), на автобусі або на велосипеді, узятому напрокат. Ще краще прогулятися в заповідник Карадаг. Йти до Малої гравієвої бухти хвилин 45, зате вода там кристально чиста, з маскою плавати - величезне задоволення, і людей, звичайно, практично немає.

Простора дуга Коктебельськой бухти тягнеться від Кара-Дага до мису Хамелеон. Пляж, якій колись складався майже суспіль з самоцвітової гальки, останні 150 років активно розвозили на сувеніри всі дійсні знавці і цінителі. Пляж тим часом зник. Зараз насипали штучний, такий, що спирається на бетонну набережну. Не всім подобається штучна білувата галька - на пляжах пансіонатів і на Грін-пляжі на заході селища. До сезону 2005 року Грін-пляж був істотно перетворений. У воді по всій його довжині зроблений настил з дощок і спуски до води, а далі до берега насипаний дрібний золотистий пісок. Потім невелика бетонна набережна з кафе і іншими обслуговуючими закладами. Від природної краси мало що залишилося, зате відпочивати комфортно. Дрібний приємний гравій на нудиському пляжі на сході. Скрізь обширне мілководдя, але бетонні хвилеломи для стрибків воду є лише на заході.

На західних схилах мису Хамелеон коктебельський пляж поступово сходить нанівець. Тутешня бухта носить назву Мертвої. Можливо, через те, що тут ніколи не штормить, а може через запах сірководня і гниття водоростей в стоячій воді. Тут декілька виходів блакитної глини, і взагалі людей проходить багато, оскільки обігнути мис по берегу набагато швидше і простіше, ніж по верху, де багато ярів і сипких схилів. На схід від мису Хамелеон приголомшливі піщані пляжі Тихої бухти, Французький пляж, а ще далі - декілька бухт і величезний піщаний пляж Орджонікідзе.








Джерело:
Категория: Відпочинок. Україна. | Добавил: irishkastar (25.07.2009) | Автор:
Просмотров: 3267 | Комментарии: 1
1 Kedoff.Net  
0
Отдыхайте с комфортом! Не забудьте взять з собой на отдых тапочки всемирно известных брендов Rider и Ipanema! Большой ассортимент и приятные скидки на Kedoff.net!