З 1 червня до 1 вересня, коли рівень води оптимальний, на річці Тара в Чорногорії збираються любителі рафтінгу. З надувними човнами і катамаранами. Для тих, хто ще лише «випробовує» рафтінг, можна порадити почати з одноденного маршруту завдовжки 18 км. Цей маршрут займає близько двох з половиною годин. По дорозі будуть не лише перекати і пороги, але і моменти, коли річка спокійно тече у всій своїй красі на фоні дикої природи - з галасливими водопадами, піщаними пляжами, плавними вигинами і чистісінькою водою, яку можна пити без побоювання.
Тара - найдовша водна артерія Чорногорії. Її протяжність складає порядка 144 км, площа басейну 1850 кв. км. Річка Тара двісті років не змінює свого русла. Велику частину своєї шляху Тара проробляє, затиснута між високими скелями. Характер її течії по-справжньому "гірський" - з перекатами і вирами і лише ближче до місця злиття з Півою стає спокійною і неквапливою. Величний каньйон Тари є найглибшим в Європі (1300 м) і другим в світі після Великого каньйону Колорадо (США).
У перекладі з сербського “хвала” з наголосом на перший склад означає спасибі. Чорногорія, як і більшість країн Південної Європи, славиться своїми пісчаними пляжами на березі ласкавого теплого моря, в цій країні - Адріатичного. Чорногорію (Montegree) називають “екологічним раєм” Європи, оскільки там практично немає промислових підприємств.