Той, кому хоч раз довелося збитися з шляху, загубитися в горах або заблукати в лісі, відтепер може не хвилюватися. Недавно на американському ринку з'явилися персональні радіомаяки, завдяки яким будь-якого «робінзона» можна буде швидко знайти і доставити до вогнищ цивілізації.
Дійсно, досить натиснути на кнопку, і пристрій через супутник пошле сигнал, по якому вас без зусиль зможуть знайти в будь-якій точці планети. Маяк має розміри маленької книжки і важить трохи більше фунта.
Recreational Equipment Inc (REI), перша компанія, що почала торгувати цими приладами, продає дві його моделі: одна коштує 599 доларів, ціну другої досягає 699. Технологія, на основі якої здійснюється робота радіомаяка, не нова: вона існує вже двадцять п'ять років, використовується льотчиками, моряками і космонавтами.
Федеральна комісія США з комунікацій дозволила використовувати радіомаяки і приватним особам. Радіомаяки, що випускаються компанією Recreational Equipment Inc, розраховані на туристів і на тих, хто вирішив відправитися в подорож будь-якої складності.
При включенні радіомаяк посилає сигнал, який можна прослідкувати за допомогою всесвітньої супутникової системи, використовуваною Національною адміністрацією по океану і атмосфері (NOAA). Потім сигнал тривоги передається в рятувальний координаційний центр ВВС, який зв'язується з місцевим відділенням служби порятунку.
Будь-який, хто купить радіомаяк, зобов'язаний буде зареєструвати його в NOAA. Американець, що подав помилковий сигнал тривоги, може отримати шість місяців в'язниці або заплатити штраф до 250 тисяч доларів.
Наприклад, в 2002 році, тільки в штаті Вашингтон було проведено 658 рятувальних операцій, багато — по порятунку туристів і альпіністів, що загубилися. Радіомаяк опинився б цим бідолагам вельми до речі.
У новинки є багато супротивників. Досвідчені мандрівники вважають, що радіомаяк вбиває дух пригод. Якщо туризм або альпінізм робляться абсолютно безпечними, то чоловік втрачає відчуття упевненості у власних силах, говорять вони.
«Подорожі — це гра з дикою природою за її правилами. Ви виходите помірятися з нею силами. Ви здійснюєте помилки і виправляєте їх. Ось в чому дійсний сенс пригод», — затверджує професійний мандрівник Боб Бернс.
Прикрепления: |