П`ятниця, 01.11.2024, 06:30

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Вересень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2008 » Вересень » 29 » Неоліт на Землі продовжується?


Неоліт на Землі продовжується?

12:31

На початку ХХ століття майже десята частина населення Землі жила в умовах неоліту.

Пройшло сто років; плоди цивілізації проникли в найвіддаленіші куточки нашої планети, але багато з аборигенів в різних частинах світу не бажають використовувати мікрохвильові печі, ходити в європейському одязі і дивитися телесеріали.
 
Наприклад, в джунглях провінції Куанбінь, на межі гірського масиву, що відокремлює В'єтнам від Лаосу, живуть люди «племені рук». Воїни племені під час В'єтнамської війни використовували заточені палиці, гострі камені, лук і стріли.
 
Єдиний одяг дикунів — плетені з волокон спідниці. Вони не мають анінайменшого уявлення про землеробство; живуть, в основному, за рахунок полювання і збирача. Показаний одним мандрівником відварний рис плем'я прийняло за личинки мух.
 
Головна причина такої відсталості — ізольованість окремих племен, викликана або географічними умовами, або небажанням цих людей мати контакти з представниками «великого миру».
 
Те ж «плем'я рук» після контакту з мандрівниками поспішило заглибитися в джунглі. Причому від дарованого посуду, інструментів, консервів тубільці категорично відмовилися.
 
Найбільша кількість «жителів кам'яного століття» мешкає в басейні Амазонки, на островах Калімантан і Нова Гвінея. Ці території були досліджені не так вже і давно; абсолютно невідомі племена там виявляють мало не щороку!
 
Одне з абсолютно традиційних папуаських племен — короваї. Живуть вони на деревах, в майстерно сплетених з листя і кори будиночках, ховаючись таким чином, від ворогів і негоди.
 
Цікаво, що у племені немає ні вождів, ні шаманів, ні взагалі яких-небудь ознак влади; всі питання вирішуються на загальних зборах. На відміну від інших диких племен, що використовують іноді бавовняні футболки, короваї вважають одяг таким же непотрібним, як і начальство.
 
Загадкове плем'я недавно виявили альпіністи в одній гімалайській печері. Дивні люди в звіриних шкурах не уміли користуватися вогнем і взагалі не здогадувалися про існування собі подібних за межами їх крихітного «всесвіту».
 
Зустріч з братами за розумом в особі альпіністів їх просто шокувала!

Деякі племена умудряються зберігати стародавню самобутність навіть в густонаселеній Індії. На півдні півострова дивом збереглися невеликі шматочки джунглів, де мешкають залишки доісторичного населення Індостану.
 
Вони живуть в дуплах дерев, харчуються зібраними плодами і до цих пір використовують кам'яні знаряддя. Цікаво, що учені так і не прийшли до єдиної думки про расову приналежність цього племені. Одні вважають їх родичами австралійських аборигенів, інші — якнайдавнішою расою, яка існувала ще в часи неандертальців.
 
У лісах Конго мешкає темношкіре плем'я нука. Місцеві жителі, що самі лише недавно дізналися, що таке електрика і автомобіль, вважають нука відсталими і дуже їх бояться. Річ у тому, що ті відрізняються вельми войовничим характером і іноді нападають на поселення.
 
До речі, не дивлячись на те, що нака не знають, що таке одяг і землеробство, вони вельми уміло користуються трофейними автоматами Калашникова!
 
Представники ще одного, недавно відкритого племені папуасів цілком можуть претендувати на звання самих безтурботних жителів планети. Адже вони умудряються в найпрямішому сенсі їсти землю!
 
Їх шлунки настільки невибагливі, що здатні переварювати навіть перегній. Тому думкою про те, де узяти хліб насущний, ці люди не мучаться. Досить нагнутися і підібрати їжу прямо з-під ніг...
Прикрепления:
Категория: Калейдоскоп | Просмотров: 1005 | Добавил: Sveta | Рейтинг: 3.0/1 |
Всего комментариев: 0