Традиція використовувати дресированих макак для збору урожаю давно і міцно прижилася в багатьох тропічних країнах — на Філіппінах, в Індії, Шрі-Ланці, Малайзії, Таїланді.
Особливо успішно їх застосовують для збору кокосових горіхів. Кокосові горіхи важать від одного до двох кілограмів.
Висота ж кокосової пальми складає від 20 до 25 метрів. Легко представити, наскільки ж важким є збір горіхів для людини!
Тому вже декілька сторіч для цих цілей використовують макак — спритних невеликих мавп, що добре піддаються дресируванню.
Сьогодні підготовка мавпячих кадрів для збору горіхів поставлена на індустріальну основу. У багатьох країнах існують спеціальні «мавпячі коледжі», де молодих макак учать цьому, по суті, нескладному ремеслу.
Скільки горіхів може зібрати «молодший брат людини»? Більшість навчених макак в день «виробляють» до п'ятисот горіхів в день.
У ударників праці — мавпячих «Стаханових» — денне вироблення може складати до восьмисот і навіть тисячі горіхів в день. Макаки допомагають людям і в доставці урожаю в засіки.
Макаки, з погляду «азіатського способу виробництва» — ідеальні працівники: не думають, не розмовляють, не бастують, їдять мало, працюють багато. Тому попит на дресированих макак вельми високий.
Не дивлячись на те, що стоять вони недешево, витрати швидко окупляться — адже хвостатий Стаханов працюватиме від зорі до зорі, а світловий день в тропіках довгий...
Прикрепления: |