Найстародавніші і, на щастя, найціліші черепи безпосередніх предків Homo Sapiens виявили учені під час розкопок в Ефіопії. Вік знахідки, за попередніми оцінками, складає 160 тисяч років.
Черепи дорослого чоловіка і дитини, а також залишки черепа ще однієї дорослої особини були знайдені в ефіопському селі Херто (225 кілометрів від Аддіс-абеби), в районі Афара, знаменитому палеонтологічними відкриттями.
Вони володіють яскраво вираженими лицьовими ознаками сучасної людини: опуклий лоб, гладке обличчя, зменшені надбрівні дуги.
Цікаво, що ці люди існували одночасно з неандертальцями.
«Вони не були повністю подібні до сучасних людей, але наблизилися до них практично впритул. Вони настільки близько підійшли до нас, що цілком можуть називатися Homo Sapiens», — затверджує Тім Уайт, палеонтолог з Каліфорнійського університету.
Тім Уайт і його колеги відносять володарів черепів до підвиду «Homo Sapiens idaltu». «Idaltu» на афарськом мові означає «старший, старіший».
Таким чином, остаточно доведено, що сучасні люди з'явилися саме в Африці близько 200 тисяч років назад і лише потім розповсюдилися по всьому світу.
Черепи були знайдені ще в 1997 році, але ученим знадобилося три роки, щоб їх очистити і відновити. Тільки недавно фахівцям вдалося закінчити аналітичну роботу.
Тому і зроблена така гучна заява.