Виявляється, літати можна не тільки в атмосфері! Світовий рекорд, що потрапив в Книгу Гіннесу, — це перший в історії людства політ на повітряній кулі... під землею.
Він був встановлений і зареєстрований в місті Соледар Донецькій області. Для того, щоб піднятися на кулі на висоту 25 метрів, аеронавт спо
... Читати далі »
Італійському спортсменові і мандрівникові Анджело Арріго вдалося побудувати і успішно випробувати у дії літальний пристрій, виконаний по кресленнях великого Леонардо да Вінчі.
Два роки наполегливої роботи знадобилися італійцеві, щоб відтворити задум Леонардо, намальований на полях з
... Читати далі »
Незвичайну подорож зробив француз Шахраюй Елькем, відправившись з Норвегії на Чукотку по арктичних областях. По ходу своєї подорожі, а вона продовжувалася майже три роки, Елькем використовував різні засоби пересування.
Так, норвезько-російську межу він перетнув на байдарці по морю,
... Читати далі »
Відважний японський мандрівник Сатору Яхата в даний час здійснює на одномісному човні-каяку плавання по морях Індонезійського архіпелагу. Морські переходи він чергує з тривалими зупинками для проведення етнографічних досліджень.
Подорож на суденці завдовжки в сім метрів і вагою всього в 50 кілограмів п
... Читати далі »
Здається, так не вважав навіть автор фантастичного романа «Подорож до центру Землі», Жюль Верн...
Але новозеландський вчений Девід Стівенсон, що працює зараз в Каліфорнії, на сторінках журналу Nature запропонував послати до центру Землі спеціальний зонд... в потоці розплавленого мет
... Читати далі »
У жовтні 2003 року Китай запустив в Космос свій перший пілотований корабель. Корабель типу Shenzhou (Чарівний човен), успішно проходив випробування протягом всього 2002 року.
Проте, як затверджує китайська преса, китайці не мають намі
... Читати далі »
У лютому 2003 року закінчилася експедиція «Антарктида — Росія 2003», організована Міжнародним Альпіністським Клубом (МАК). Основна мета проекту — привернути увагу до проблем освоєння Антарктиди, досліджувати маловивчений
... Читати далі »
Ми продовжуємо почату в березневому номері «Геосфери» тему антарктичних досліджень і цього разу поговоримо про озон і так званих озонових дірках. Поговорити з нами на цю тему погодився учений, який, мабуть, більше всіх в Україні знають про стан і поведінку озону над Антарктикою.