У жовтні 2003 року Китай запустив в Космос свій перший пілотований корабель. Корабель типу Shenzhou (Чарівний човен), успішно проходив випробування протягом всього 2002 року.
Проте, як затверджує китайська преса, китайці не мають наміру довго затримуватися на орбіті. Пекін вкладає мільйони доларів в програми по будівництву власної космічної станції і дослідженню Місяця.
Висадка на супутнику Землі намічена на 2010 рік. Китайці обіцяють зробити там «значно більше, чим просто увіткнути в грунт червоний прапор і зібрати зразки породи». Перш за все, йдеться про ресурси, які в перспективі можна буде здобувати на Місяці.
У віддаленіші плани китайських учених входить створення постійної колонії на Марсі. Офіційне керівництво Китаю не приховує, що має намір кинути відкритий виклик США в області освоєння космічного простору. Росію вони не вважають конкурентом, оскільки в ній після розвалу Радянського Союзу більшість космічних програм були згорнуті.
За оцінками західних експертів, щорічні інвестиції Китаю в розвиток космічних проектів складають від півтора до трьох мільярдів доларів. Це всього лише п'ята частина від космічного бюджету США, але в 10 разів більше витрат Росії в цій області.