Неділя, 02.02.2025, 23:01

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Географічні терміни [576]
Форма входа

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Географічні терміни » Географічні терміни[ Додати статтю ]

Широколистяні ліси помірного поясу

географічні терміниШироколистяні ліси помірного поясу – утворені листопадними деревами із широкими листовими пластинками. Являють собою корінний тип рослинності, що утворить у Північній півкулі широтну підзону. Їй відповідає висотний пояс у горах між хвойними (бореальними) лісами й степами. На північній границі лімітуючим фактором, є тривалий холодний період і недостатність тепла влітку, на південних – недостатність зволоження.
Типові ґрунти: сірі, темно-сірі й бурі лісові ґрунти, рідше чорноземи. Ярусна структура рослинності виражена добре, зімкнутий деревний ярус досягає 30 м, звичайні чагарниковий підлісок і трав”яно-чагарниковий покрив, якому властиві весняні ефемери, що встигають пройти цикл розвитку (від розпускання листів до дозрівання насінь) навесні, до розпускання листів дерев і чагарників.
У Південній півкулі широколистяні ліси представлені фрагментарно, складаються в основному з південного бука нотофагуса.
У Європі зона широколистяних лісів починається на заходу широкою смугою, до сходу звужується, не переходячи на східні схили Уралу. У ній переважають букові, дубові, рідше грабові й липові ліси відносно бідного флористичного складу.
У Північній Америці широколистяні ліси поширені тільки уздовж Атлантичного узбережжя й в Апалачах, де представлені кленово-буковими, дубово-гикоровими, дубовими, а в минулому (до знищення каштана паразитним грибом) - дубово-каштановими лісами. Зустрічаються майже всі європейські види дерев, а також реліктові: магнолія, каркас, платан, гамамеліс. Особливо характерні тюльпанове й амброве дерево, хіонантус, тсуга канадська, дугласова ялиця. Із чагарників звичайні кизил, бересклет, падуб, рододендрони. Дуже різноманітний і трав”яный ярус.
Ще більш багатий видовий склад широколистяних лісів на сході Азії - на Далекому Сході Росії й у Північному Китаї, де більшу роль грають змішані ліси за участю хвойних порід. У європейській частині Росії широколистяні ліси представлені в основному дібровами, на Кавказі поширені букові ліси.
До теперішнього часу їх збереглося мало, оскільки здавна вони вирубуються. 
 




Джерело:
Категория: Географічні терміни | Добавил: LiLy (29.09.2009) | Автор:
Просмотров: 3118 | Комментарии: 0