Підвищення рівня Світового океану, викликане зміною клімату, може вже до 2100 року поставити під загрозу саме існування 180 американських прибережних міст. Про це йдеться в новому дослідженні і підкреслюється, що найбільш сильно постраждають Майамі, Новий Орлеан і Вірджинія-Біч.
Потепління 'з'їдає' територію Америки
Потепління 'з'їдає' територію Америки
У попередніх дослідженнях розглядалася ймовірність підйому рівня води до кінця нинішнього століття і будувалися математичні моделі передбачуваних рівнів підвищення рівня моря. Але в ході нинішнього аналізу бралися в розрахунок міста з населенням понад 50.000 чоловік в 48 штатах.
Міста, розташовані вздовж південного узбережжя Атлантичного океану і Мексиканської затоки, ймовірно, постраждають більше за всіх, якщо, як прогнозується, до 2100 року відбудеться глобальне підвищення рівня моря приблизно на 3 фути (один метр), повідомляють учені в журналі "Питання зміну клімату" ( Climate Change Letters).
Підвищення рівня моря, як очікується, буде одним з результатів глобального потепління, коли лід на землі почне танути, а потоки води - текти в світовий океан.
Використовуючи дані Геологічної служби США, вчені змогли досить точно обчислити, скільки землі може бути втрачено внаслідок підвищення рівня моря, говорить автор дослідження Джеремі Вайс з Університету Арізони.
Підйом прибережних вод загрожує, в середньому, дев'яти відсоткам земель в 180 прибережних містах.
А ось Майамі, Новий Орлеан, Тампа, штат Флорида, і Вірджинія Біч, штат Вірджинія, до кінці сторіччя можуть втратити більше 10 відсотків своїх площ.
Менші негативні наслідки будуть відчуватися в Нью-Йорку, Вашингтоні та Сан-Франциско, говориться в дослідженні.
Негативний вплив підйому рівня моря може в значній мірі коливатися від ерозії грунту до постійного затоплення і серйозних ушкоджень - все залежить від того, де саме розташований той чи інший місто.
Міжурядова група експертів ООН з проблем зміни клімату (МГЕЗК), вважає, що до 2100 року середня глобальна температура підвищиться на 3,6 градусів за Фаренгейтом (2 ° С). Однак, Вайс і його колеги вважають, що потепління буде більш істотним - до 8 градусів за Фаренгейтом (4,4 ° С).