Неділя, 02.02.2025, 19:02

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Країни [30]
Країни світу. Японія. [1]
Країни світу. Південна Корея. [1]
Країни світу. Польща. [1]
Країни світу. Мальта. [1]
Країни світу. Гонконг. [1]
Країни світу. Швеція. [2]
Країни світу. Індія. [0]
Країни світу. Узбекистан. [2]
Країни світу. Австрія. [0]
Країни світу. Албанія. [0]
Країни світу. Андорра. [0]
Країни світу.Азербайджан. [0]
Країни світу. Алжір. [0]
Країни світу. Ангола. [0]
Країни світу. Ангилья. [0]
Країни світу. Антігуа і Барбуда. [0]
Країни світу. Австралія. [2]
Країни світу. Білорусь. [0]
Країни світу. Бельгія. [0]
Країни світу. Боснія і Герцоговина. [0]
Країни світу. Болгарія. [0]
Країни світу. Бангладеш. [0]
Країни світу. Бруней. [0]
Країни світу. Бахрейн. [0]
Країни світу. Бутан. [0]
Країни світу. Бенін. [0]
Країни світу. Ботствана. [0]
Буркина-Фасо. [0]
Країни світу. Бурунді. [0]
Країни світу. Багамські острови. [0]
Країни світу. Барбадос. [0]
Країни світу. Беліз. [0]
Країни світу. Бермудські острови. [0]
Країни світу. Болівія. [0]
Країни світу. Бразилія. [2]
Країни світу. Бруней. [0]
Країни світу. Буркіна. [0]
Країни світу. Бурунді. [0]
Країни світу. Бутан. [0]
Країни світу. Вануату. [0]
Країни світу. Ватикан. [0]
Країни світу. Велика Британія. [0]
Країни світу. Венесуела. [0]
Країни світу. В'єтнам. [0]
Країни світу. Вірменія. [0]
Країни світу. Гаїті. [0]
Країни світу. Гондурас. [0]
Країни світу. Греція. [0]
Країни світу. Грузія. [0]
Країни світу. Габон. [0]
Країни світу. Гамбія. [0]
Країни світу. Гана. [0]
Країни світу. Гаяна. [0]
Країни світу. Гватемала. [0]
Країни світу. Туніс [1]
Географічні терміни [0]
Форма входа

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Країни світу » Країни світу. Австралія.[ Додати статтю ]

Австралія

Австралія. Знаходиться на Австралійському материку, острові Тасманія і ряді інших більш дрібних островів в Тихому і Індійському океанах. Площа - 7 682 300 кв. км. Населення - 17 662 000. Столиця - Канберра (310 000). Інші крупні міста - Сідней (3 699 000), Мельбурн (3 154 000). Найвища точка - гора Косцюшко (2 228 м). Адміністративний розподіл: 6 штатів, Північна територія і Австралійська столична територія. Державна мова - англійська. Основна релігія - християнство. Грошова одиниця - австралійський долар. Основні статті експорту - золото і інші метали, алмази, кам'яне вугілля, м'ясо, шерсть, зернові культури. Форма правління - федеральна конституційна монархія. Дипломатичні відносини з СРСР встановлені 10 жовтня 1942 р. 26 грудня. 1991 р. РФ визнана правоприємником  СРСР.

Австралія - країна сонця, відкритих просторів і жвавих сучасних міст. Ця шоста по величині держава в світі і єдина держава, що займає цілий континент. Австралія складається з шести штатів і двох територій. В неї входить також острів Тасманія. Кожний штат має свій уряд, який контролює такі сфери повсякденного життя, як школи, лікарні і транспорт. Не дивлячись на свої великі розміри Австралія досить малонаселена країна. Більшість австралійців живе на вузьких берегових рівнинах Східної і Південно-східної Австралії. Внутрішні райони материка займають сухі не родючі рівнини, степи і пустелі, де дощу не буває протягом років. Проте саме тут знаходяться багаті поклади корисних копалин і пасовища, де австралійські фермери містять величезні стада овець і молочної худоби. Корінні мешканці Австралії (аборигени) - це вихідці з Південно-східної Азії, що поселилися тут близько 40 000 років тому. Європейці відкрили Австралію в 1606 році, коли на береги континенту висадився голландський мореплавець Біллем Янсзон. В XVIII столітті Австралію колонізувала Великобританія. Британський уряд став висилати сюди злочинців, засуджених до тюремного висновку. Тому серед австралійців багато людей англійського походження, і країна зберегла міцні зв'язки із Обє'днаним  Королівством. Главою держави є британський монарх, якого представляє в Австралії генерал-губернатор.
 
 Географія Австралії

Австралія з усіх боків оточена водою. Найвологіші і найродючіші райони країни знаходяться на узбережжі материка. На північному узбережжі Австралії клімат тропічний, вологий. Тут поширені тропічні ліси і гаї магрів. Вузькі берегові низовини Східної Австралії переходять у Великий вододільний хребет, відомий під назвою Австралійських Альп. В цих горах бере свої витоти річка Мюррей, довжина якої складає більше 2 500 кілометрів. На захід від Великого вододільного хребта тягнуться обширні перетнуті рівнини, які змінюються плоскогір'ям, що займає дві третини Австралії. Це район розжарених сонцем піщаних і кам'янистих пустель. Проте для клімату південно-західного побережжя Австралії характерне тепле сухе літо і волога зима. В 250 кілометрах від південно-східного берега Австралії лежить гористий острів Тасманія, відокремлений від материка протокою Басса.

Економіка Австралії

Основний дохід країна одержує від сільського господарства і гірничодобувної промисловості. В Австралії мало орних земель, проте обширні пасовищні угіддя дозволяють містити величезні стада молочної худоби і овець. Австралія експортує шерсть, м'ясо і молочні продукти. Починаючи з XIX століттям Австралія експортувала корисні копалини, у тому числі золото, мідь, срібло і цинк, в основному в Об'єднане Королівство - Великобританію. В 1950-х роках в країні були відкриті величезні поклади бокситів, в 60-х роках - родовища нафти і природного газу. Промислові підприємства Австралії виготовляють автомобілі, текстиль,  хімікати і господарські товари.

Населення Австралії

Корінними мешканцями Австралії були аборигени. Слово "аборигени" значить "люди, які були спочатку". Сьогодні тільки половина населення Австралії належить до цієї етнічної групи, і дуже небагато з них ведуть традиційний спосіб життя. Деякі живуть в глухих селах, велика ж частина перебралася в міста. Останнім часом аборигени вимагають повернення їм територій, що колись буди відняті у них європейськими поселенцями. Австралія випробувала сильний вплив не тільки Британії, але і Малої Азії, і Японії. Австралійські міста, на зразок Сіднея, виявляють собою химерне змішення азіатської і європейської культур.
 
Історія Австралії

Племена аборигенів заселили Австралію близько 40 000 років тому. Видно, вони прийшли з Азії. Ці племена займалися рибним ловом і полюванням, і у кожного були своя мова і свої традиції. Голландські дослідники вперше нанесли контури Австралії на географічні карти в XVII столітті. В кінці XVIII століття англійський мореплавець Джеймс Кук оголосив ці землі володіннями Британії, назвавши їх Південним Уельсом. Перші англійські поселенці прибули до країни в 1778 році. Це були 700 ув'язнених, засуджених до важкої праці в Австралії. Ув'язнені з Англії продовжували прибувати до країни до середини XIX століття, і в Австралії утворилося багато нових поселень. Європейці дуже погано поводилися з корінним населенням країни. На початку XIX століття європейські поселенці почали просуватися в глибінь материка і розводити тут овець, привезених з Південної Америки. В 1851 році в Австралії були відкриті родовища золота, і тисячі нових переселенців, які прагнули збагачення, хлинули в країну. В 1901 році Австралійські штати отримали право самоврядування, але як і раніше залишалися під владою британського монарха. З 1945 року до країни прибули тисячі переселенців з Європи і Південно-східної Азії. В наші дні Австралія є багатонаціональною країною з високим рівнем життя.


Джерело:
Категория: Країни світу. Австралія. | Добавил: irishkastar (07.09.2008) | Автор:
Просмотров: 1931 | Комментарии: 0