У південно-західній частині Мукачева стоїть овіяний легендами і бойовою славою Мукачівський замок, один із найцінніших Історичних і воєнно-архітектурних пам'яток Закарпаття ХІУ-ХУІІ століть. Замок розташований на горі вулка-нічного походження висотою 68 м і займає пло-щу 13 930 кв.м. Точної дати заснування замку немає, але в документах, які датуються XI сто-літтям, він уже згадується. З 1396 по 1414 роки замком володів Поділь-ський князь Федір Корятович. Він значно розбу-довує і укріплює замок, перетворює його у свою резиденцію. В цей же час у скелястій горі був ви-рубаний 85 метровий колодязь. Протягом ХУ-ХУІ століть замок знаходився в руках багатьох володарів, які проводять його розбудову і укріп-лення. В цей час в оборонній системі замку було 14 веж, а у верхній частині знаходився великий палац.
В 1633 р. Мукачівській замок придбав Тран-сільванський князь Дєрдь І Ракоці з правом ус-падкування. Князі династії Ракоці перетворили замок в столицю свого князівства і володіли ним до 1711 року. Після смерті Дєрдя І Ракоці в 1648 р. його дружина Жужанна Лорантфі продовжує рекон-струкцію замку і споруджує ще дві тераси -Середню і Нижню, а також зовнішнє оборонне кільце. В 1649 р. в замку побували посланці гетьмана Богдана Хмельницького, які вели переговори з Дєрдем її Ракоці про спільні дії проти Польщі.
З 1685 по 1688р. замок переживає одну з най-більших облог, яку здійснили війська Австрій-ського імператора. Керувала обороною замку вдова князя Ференца І Ракоці їлона Зріні. Після захоплення замку австрійці його реконструю-вали, що зробило його найсильнішою фортецею на сході Австрійської імперії. ; З 1703 по 1711 р. наш замок стає оплотом національно-визвольної війни угорського та всіх інших народів, що населяли наш край, проти австрійського гніту. Очолив війну син їлони Зріні Ференц II Ракоці. Після поразки визвольної війни замок посту-пово втрачає своє стратегічне значення. В 1782р. тут відкривається політична в'язниця Австрій-ської монархії, в якій на протязі більше ніж 100 років перебувало понад 20 тисяч в'язнів. В липні 1847 р. замок-в'язницю відвідав видатний угор-ський поет Шандор Петефі.В 1896 р. в'язниця в замку була ліквідована. Замок поступово прихо-див в занепад та руйнувався.
В період ЧехословацькоІЇ республіки /1919-1938 pp./ в замку були розташовані військові частини. Під час Другої світової війни замок займають угорські війська. Після визволення в 1944 р. та возз'єднання Закарпаття з Радянською Україною в замку знаходилось профтехучилище. Нині в Мукачівському замку розміщений історичний музей.