Колумб Христофор (1451 — 1506) — видатний мореплавець. Влітку 1492 р. іспанська експедиція на чолі з X. Колумбом вирушила з порту Палос на трьох каравелах — «Санта-Марія», Пгнта» і «Нінья» — на пошуки найкоротшого морського шляху до Індії. 12 жовтня 1492 р. експедиція досягла Багамських островів (цей день прийнято вважати днем відкриття Америки), побувала на островах Куба та Еспаньола (сучасний Гаїті). Вперше перетнула Атлантичний океан у субтропічній і тропічній зонах північної півкулі. Колумб вважав нові землі східною окраїною Азії і назвав їх «Індії». У результаті другої експедиції Колумба (1493—1496) було відкрито острови Гваделупа, Домініка, Пуерто-Ріко, Ямайка, Пінос та ін..; третьої (1498—1500) — острів Трінідад, північне узбережжя Південної Америки. Під час четвертої експедиції (1502—1504) було обстежено атлантичне узбережжя Центральної Америки. Колумб помилково вважав, що досяг Індії, а тому назвав острови в Атлантичному океані між Північною і Південною Америкою — Вест-Індія. Він відкрив Саргасове море, виявив Екваторіальну течію в Атлантичному океані.
25 листопада 1504 р. вже хворий Колумб повернувся в Іспанію й оселився у Вальядоліді. До кінця своїх днів він вірив, що відкриті ним землі є частиною Азії. Відкриття ним Америки було однією з найважливіших подій в історії Великих географічних відкриттів.
Його ім'ям названі країна у Південній Америці, область Канади, федеральний округ та річка в США, хребет у системі Куньлунь, мис на півночі острова Елсмір Канадського Арктичного архіпелагу.
Джерело: |