Неділя, 02.02.2025, 19:47

Географічний портал

Меню сайта
Категорії каталогу
Географічні відкриття [22]
Вченні, мандрівники та дослідники [164]
Форма входа

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Каталог статей

Головна » Статті » Географічні відкриття та дослідники » Географічні відкриття[ Додати статтю ]

Глибоководні занурення на Байкалі

Міжнародна науково-дослідна експедиція "Миры" на Байкале" була запущена 20 липня 2008 року. Її керівником став дослідник Арктики і Антарктиди, вчений-океанолог, депутат Державної Думи Артур Чілінгаров.
У рамках експедиції глибоководні апарати "Мир-1" і "Мир-2" зроблять близько 60 занурень у води озера з метою вивчити тектонічні характеристики його дна, розміщення гідротермальних джерел і грязьових вулканів, склад вуглеводнів озера.

Глибоководний апарат "Мр-1" з екііпажем на борту опустився до позначки 1580 м і досяг дна. Другий апарат - "Мир-2" - дна досяг трохи пізніше.
Потім обидва апарати піднялися на поверхню.

Повідомлялося, що екіпажі батискафів встановили світовий рекорд по зануренню у прісній воді, опустившись до позначки 1680 метрів. Різниця оцінки глибини сталася із-за неполадок в роботі локатора.

За повідомленнями вченого секретаря експедиції Наталії Туманцевої, на дні Байкалу учасники експедиції встановили пам'ятну піраміду. "Мір-1" знаходився на дні близько трьох годин, виконав всю програму занурення, відібрав проби грунту, і води, встановив піраміду, на гранях якій зображені прапор Росії, Бурятії і напис, присвячений 85-річчю Республіки Бурятія. За словами Туманцевої, всі члени екіпажу почувають себе добре і дуже задоволені попереднім зануренням.

Для спуску під воду була обрана точка в самому центрі Байкалу - між островом Ольхон і півостровом Святий Ніс, куди глибоководні апарати доставила спеціальна баржа-носій. Відразу після того як "Міри" опустилися на воду, вони були обстежені водолазами, і тільки потім почалося саме занурення.

Глибоководне занурення у водах озера Байкал - лише перший етап експедиції, розрахованої на два роки. Як раніше повідомив командир одного з глибоководних апаратів Анатолій Цагалевіч, в ході занурень у саму глибоку точку озера розпочнуться дослідні роботи. Взагаліі заплановано близько 60 занурень апаратів "Мир-1" і "Мир-2" в різні точки Байкалу.

За допомогою глибоководних занурень вчені планують вивчити дно озера, дослідити запаси вуглеводнів, отримати дані про явища тектонічного характеру, а також досліджувати археологічні знахідки.



Джерело:
Категория: Географічні відкриття | Добавил: Sanseich (08.10.2008) | Автор:
Просмотров: 1008 | Комментарии: 0