Йде війна, яка страшніша за всі попередні. Всі річки отруєні, і люди вбивають один одного за ковток чистої води. Тим часом, добігають кінця останні запаси продовольства. Це не сценарій голлівудської антиутопії, а витяги з нового прогнозу WWF. П'ятірка найбільших річок, які загинуть першими, вже визначена.
Ще пару років тому водна криза здавалася більшості росіян чимось далеким і малоцікавим - в наших кранах (за винятком, мабуть, багатостраждального Владивостока) справно дзюрчала вода.
Тепер ситуація може змінитися - остання доповідь Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), опублікований напередодні всесвітнього Дня води (22 березня), вселяє серйозні побоювання.
Експерти WWF намагаються переконати уряди провідних держав, що проблема водних ресурсів еквівалентна проблемі національної безпеки.
«Суспільство стоїть перед глобальною прісноводним кризою, яка може мати такі ж руйнівні наслідки, як і зміна клімату», - підкреслює Девід Тікнер, керівник прісноводної програми WWF Великої Британії.
У п'ятірку річок, чий стан не вселяє оптимізму, увійшли азіатські Янцзи, Меконг і Ганг, європейський Дунай, а також Ріо-Гранде в Північній Америці. Російські річки не потрапили до десятки «вмираючих», проте ситуація може змінитися до гіршого.
Використовуючи інформацію з різних джерел (наприклад, звіт Millennium Ecosystem), експерти WWF визначили основні загрози, яким піддаються річки. Це будівництво гребель, відсутність квот на використання води в побуті, промисловості та сільському господарстві, інтродукція в річки чужорідних видів тварин і рослин, зміна клімату, забруднення вод, судноплавство і багато інших.
Водний криза, без сумніву викличе продовольчу, який у свою чергу може стати приводом для початку світової війни. І пріоритети цього конфлікту відрізнятимуться від тих, що мали місце в попередні роки. Це буде, напевно, сама кривава і нещадна битва - за ковток води.
На думку екологів, цей похмурий сценарій цілком може здійснитися, якщо не будуть прийняті термінові заходи з охорони водних артерій.