Глобальне потепління здатне призвести до 2100 року до зникнення цілих кліматичних зон, попереджають вчені, чиї дослідження публікує Академія наук США.
Фахівці з університету Вісконсін-Медісон і університету Вайомінгу прийшли до висновку, що кардинальні зміни клімату очікуються в районах тропічних лісів - у великій зоні річки Амазонки і в Індонезії. Не виключено, що клімат повністю зміниться в Андах, в Сибіру, на півдні Австралії і в районі полюсів, а також на південному заході США і в деяких частинах Африки.
Вчені відзначають, що в результаті глобального потепління на зміну існуючим в наш час кліматичним зонам можуть прийти інші, поки невідомі нам. Багато представників фауни і флори не зможуть пристосуватися до нових умов життя.
До подібних висновків автори дослідження дійшли, проаналізувавши, що відбудеться з нашою планетою при продовженні викиду в атмосферу газів, що викликають парниковий ефект. Відповідно до підрахунків, якщо викиди продовжаться в нинішньому обсязі, то до 2100 року 39% суші Землі буде зайнято новими кліматичними зонами. Одночасно на 48% суші зникнуть відомі нам види клімату. Масштабні зусилля, спрямовані на зменшення обсягів шкідливих викидів в атмосферу, помітно поліпшили б ситуацію: у такому випадку, обидва цих показника складуть по 20%.