Україні є що показати іноземним туристам. Однак інфраструктура і рівень сервісу поки недостатні.
Україні негайно потрібна стратегія розвитку туристичної галузі. Без такої стратегії залучити інвестиції, зокрема, в рамках підготовки до ЄВРО-2012, практично нереально – вважає експерт компанії «Делойт» Міхаель Кьовесі.
Австрійський експерт переконаний, що розвиток туризму в Україні дозволить створити тисячі робочих місць, що має особливе значення з огляду на наслідки економічної кризи: «Приміром, в Австрії будівництво комплексної інфраструктури дозволяє дуже ефективно використовувати туристичний потенціал: кожен євро, який турист платить за проживання у готелі, потроюється. Тобто, в результаті субіндустрія та постачальники, які співпрацюють із закладами туризму, заробляють три євро з одного. Кожний новий готельний номер у підсумку дозволяє створити два з половиною робочих місця у цілій сфері послуг», - наголошує Міхаель Кьовесі. Він переконаний, що залучити іноземні інвестиції у розбудову інфраструктури і будівництво готелів вдасться лише у тому разі, якщо уряд із командою незалежних фахівців розробить довгостроковий «мастер-план» розвитку галузі, який міститиме урядові гарантії. Якщо такий план не з’явиться найближчим часом, то підготуватися до ЄВРО-2012 буде майже нереально, вважає експерт.
Низький рівень сервісу
Хорватія за лічені роки стала одним із туристичних центрів ЄвропиBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Хорватія за лічені роки стала одним із туристичних центрів Європи Кьовесі вже брав участь у розробці туристичних «мастер-планів» для п’яти європейських країн. Найбільш успішним досвідом він вважає хорватський: туризм сьогодні є головним джерелом валютних надходжень для країни, ще зовсім недавно зруйнованої війною. Експерт зауважує, що крім гарантій для інвесторів, стратегія розвитку туризму в Україні має передбачати і поліпшення рівня підготовки працівників туристичної сфери. Адже рівень сервісу на українських курортах часто не відповідає міжнародним стандартам. За таких умов, Україна програє конкуренцію не лише за іноземного туриста, а й за власного - українського. Саме внутрішній туристичний ринок є для України найважливішим, але досі не використовується належним чином.
Мільйони на рекламні ролики
На замовлення міністерства культури і туризму на провідному міжнародному телеканалі CNN вже декілька тижнів демонструється ролик, який рекламує туристичні принади України. Іміджева кампанія коштувала платникам податків близько двох з половиною мільйонів гривень. Міхаель Кьовесі зазначає, що така дорога рекламна кампанія має сенс лише у тому разі, якщо вона є складовою комплексної програми розвитку галузі, а не вирваною з контексту одноразовою акцією.
ЄВРО-2012
Залучити іноземні інвестиції, зокрема у будівництво готелів, через економічну кризу на даний момент нереально. Чимало проектів призупинені, грошей на нові проекти банки не даватимуть, принаймні, до весни, переконаний Кьовесі. Якщо до того моменту уряд у Києві не запропонує інвесторам "мастер-план", інвестування може зупинитися остаточно. Наслідки для підготовки до футбольної першості 2012 року можуть бути непоправними, застерігає експерт. Досі, за його словами, на заваді іноземних інвестицій в об´єкти туристичної інфраструктури України стоять насамперед бюрократичні перепони, а також корупція.
Джерело: http://euro2012.ukrinform.ua/news/11/p3902/?PAGEN_5=4
Прикрепления: |