Неділя, 05.05.2024, 00:11

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Лютий 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2009 » Лютий » 14 » Перше кругосвітнє плавання


Перше кругосвітнє плавання

11:56
Після відкриттів Колумба в Новому Світі, плавання Амеріго Веспуччи до Південної Америки й після того, як Бальбоа досяг "Південного моря", усе більш популярною стає ідея кулястості Землі. Постало питання , наскільки простягається "Південне море" на захід від Нового Світу, можливо, Південна Америка, подібно Африці, обмивається морськими водами й, обігнувши її з півдня, можна вийти в "Південне море", а далі до берегів справжньої Азії й Східної Індії? Цю думку завзято виношував португалець Фернандо Магеллан. Перейшовши на службу до іспанського короля, Магеллан запропонував досягтися берегів Азії, обійшовши Америку з півдня.
20 вересня 1519 р. його флотилія в складі п'яти кораблів з екіпажем 265 людей вийшла з устя Гвадалквівіру. Перепливши Атлантику, Магеллан направився уздовж берегів Південної Америки в пошуках протоки в "Південне море". У бухті Сан-Хуліан зазимували. Тяжкі умови зимівлі підірвали віру в успіх у деяких супутників Магеллана.
В 1520 р. один з кораблів Магеллана розбився об скелі. Чотири судна, що залишилися дійшли до вузької звивистої протоки з безліччю островів і більше місяця блукали в проходах між островами. На одному з кораблів збунтувалася команда, і корабель повернувся в Іспанію. На трьох кораблях 28 листопада 1520 м. Магеллан пробився до "Південного моря". Перехід через "Південне море" на захід тривав майже чотири місяці. Запаси продуктів скінчилися. Крім зіпсованих сухарів, нічого не було; прісна вода "гнила" і перетворювалася в жовт рідину, що погано пахне. Майже все хворіли на цингу. На шляху довжиною в 17 тис. км мандрівники зустріли всього два пустельні острови. Лише 6 березня 1521 р. з'явилися населені острови із групи Маріанських, які Магеллан назвав "Злодійськими ": жителі їх не мали ніякого поняття про власність і, припливаючи до кораблів, брали все, що попадало під руку.
Незабаром кораблі Магеллана підійшли до групи великих островів, які назвали островами Лазаря (нині Філіппінські). Магеллан зрозумів, що, обійшовши навколо Землі, він прийшов у Старий Світ, до островів Індонезії. Втрутившись у міжплемінну війну, Магеллан загинув у сутичці 27 квітня 1521 р. На трьох кораблях залишилося всього 115 людей. Серед команди було чимало хворих. Для керування трьома кораблями не вистачало людей. Один корабель довелося спалити. Із двох кораблів, що залишилися, один вимагав ремонту. Біля острова Тимор було вирішено, що після ремонту корабель направиться до Америки. Цей корабель блукав у водах "Південного моря" і, втративши від цинги половину команди, вернувся до Молуккських островів, де був узятий у полон португальцями. Лише корабель "Вікторія" під командою Елъ-Кано, обігнувши Африку, 6 вересня 1522 р. вернувся в Іспанію. На ньому привезли стільки пряностей, що гроші, виручені від їхнього продажу, покрили всі витрати на експедицію й принесли великий прибуток.
Перша кругосвітня подорож тривала три роки. Вона мала велике значення для науки. Експедиція, обійшовши навколо Землі, підтвердила її кулястість. Уперше європейцями було пройдено "Південне море", яке Магеллан назвав Тихим океаном. Отриманий доказ, що материк "Новий Світ" (Південна Америка) на півдні має форму клина. Відкрита протока (пізніше названа Магеллановою протокою), що відокремлює від материка острів Вогненна Земля.

Подробное описание виагру куплю .

Прикрепления:
Категория: Географічні відкриття | Просмотров: 6006 | Добавил: irishkastar | Рейтинг: 4.7/7 |
Всего комментариев: 0