Середа, 22.01.2025, 16:42

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Грудень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2008 » Грудень » 11 » Помста убитих мавп


Помста убитих мавп

14:37
Екзотична кухня багатьох країн Африки і Азії користується все більшою популярністю в Європі. В європейських містах зараз повсюдно відкривають ресторани, де за нечуваною ціною пропонують тропічні делікатеси. Смажені черв'яки, таргани під азіатським соусом, печінка голубої акули — далеко не повне меню таких закладів. 
Вишуканим блюдом вважається м'ясо мавп. Мисливці за приматами відправляються углиб джунглів Конго і Камеруну, де вбивають нещасних тварин і наповнюють їх тушами свої мішки. Через тиждень мавпяча плоть з'являється в ресторанах Брюсселя, Парижа або Лондона.
Особливо дорогим блюдом вважається копчений зародок мавпи. Тисячі доларів коштує в Брюсселі ненароджений шимпанзе. Ціна одного невеликого сирого біфштекса з цієї тварини на чорному ринку досягає 400 доларів. В Лондоні є місця, де шикуються довгі черги до торговців, що продають з своїх фургонів м'ясо африканських тварин. Деякі європейські туристи суміщають відпочинок в країнах Азії з бізнесом, що дозволяє їм не тільки відпочити, але і заробити. Вони привозять додому не сувеніри, а трупи дивовижних звірів. Чорний ринок, де жваво торгують нелегальною здобиччю, зараз переживає бум. Але частіше всього таємним переправленням м'яса макак, шимпанзе і горил займаються африканські кримінальні угрупування.
В Європі росте тривога: адже разом з «пікантним м'ясом», яке не проходить ніякого санітарного контролю, в людський організм можуть потрапити смертельні мікроорганізми. Лісові мешканці помстяться за своє винищування варварства...
Учені говорять про сотні різних вірусів, що знаходяться в м'ясі шимпанзе; самі небезпечні з них схожі на СНІД, тільки у багато разів страшніше! Якщо на людство ринуть нові епідемії, швидше за все, вони прийдуть з джунглів Африки або Південної Америки... на ресторанний столик! Доктор Глин Девіс з Лондонського зоологічного товариства підтвердив виявлення найнебезпечнішого вірусу у мисливців-пігмеїв з Камеруну, що харчуються дикими мавпами. Швидше за все, саме від цих племен і пішов СНІД. Змінившися в новому середовищі, вірус імунодефіциту став розповсюджуватися через статеві контакти... Учені упевнені, що в Європі вже є хворі серед тих, хто поласував африканською дичиною.
На жаль, для африканців горили і шимпанзе — основна їжа, від якої вони не можуть відмовитися. На Чорному континенті масовий забій людиноподібних мавп привів до того, що їх чисельність з трьох мільйонів вже зменшилася до 200 тисяч. В столиці Камеруну йде відкрита торгівля мавпячим м'ясом; в їжу йдуть також зебри, пантери і навіть гієни. Пара дитинчат горили продається за 200 доларів; особливо смачними вважаються їх відсічені руки. Взагалі, м'ясо горили тут люблять за його солодкуватий смак; з нього готують дуже гострий суп, який, як вважає Камерун, володіє магічними властивостями і дає людині силу і витривалість.
Мисливці і торговці заробляють на цьому товарі величезні, за місцевими поняттями, гроші; але ще більший дохід одержують перекупники, що перепродують товар в Європі. Пігмеї, які раніше вели відособлений спосіб життя, тепер поневіряються по околицях міст і пропивають зароблені полюванням гроші.
В райони пігмейских поселень прямують за м'ясом десятки автомобілів. Якщо раніше маленький чорношкірий вбивав мавп рівно в такій кількості, щоб прогодувати себе і сім'ю, то сьогодні він винищує все, що рухається, на продаж. Аборигени джунглів перетворилися на торговців і комерсантів, які не розуміють, що винищують рідкісних тварин. І вже тим більше їх не дуже хвилюють хвороби, якими вони самі і їх покупці можуть заразитися від мертвих мавп...
Сьогодні лише в одному паризькому районі Сен-Дені проживає близько 200 тисяч африканців, яким хочеться чого-небудь «домашнього». Службовці аеропортів говорять, що мавпяче м'ясо привозять в кожному рейсі, що прибуває з Гани, Нігерії або Кенії. При затриманні негри затверджують, що їх кулінарія спосіб збереження культурних традицій. Але статистика така: всі сім тисяч випадків захворювання Снідом, виявлених минулого року у Великобританії, пов'язано з іммігрантами з Африки! Винищувачі приматів «підживляють» епідемію, якій вже охоплено у всьому світі 40 мільйонів чоловік...
Учені попереджають про необхідність повної і жорсткої заборони на вбивство мавп, які по своїй генетичній будові настільки близькі до людини, що перенесення захворювань полегшено до межі. У малого шимпанзе гени на 99 відсотків співпадають з людськими; тварини відчувають ті ж емоції, що і ми, вони уміють сміятися від радості і плакати від горя. Поза сумнівом, поїдання таких розумних істот рівносильно канібалізму.Мисливці на шимпанзе розказують, що мавпи, коли на них направляють стовбур рушниці, розуміють, що повинне відбутися, і знаками благають не вбивати їх. Але відчуття наживи хвороба страшніше за СНІД...
Прикрепления:
Категория: Світ природи | Просмотров: 1434 | Добавил: SanSeich | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0