Птахи і звіри — це теплокровні тварини. Температура їх тіла завжди одна і та ж. Щоб підтримувати потрібну температуру, їх організми витрачають величезну кількість енергії. Вона-то якраз і не вистачає їм, щоб рости.
Так, ссавці, проживши всього 3 відсотки відведеного ним терміну життя, встигають досягти половини своїх майбутніх розмірів. Розмножуються вони, як правило, лише переставши рости.
Температура тіла риб, що земноводних і плазують (зокрема хамелеонів) міняється. Їх називають холоднокровними тваринами. Зате і окремі стадії розвитку їх організму виражені не так явно, як у звірів. На підтримку обміну речовин вони витрачають набагато менше енергії, чим ссавці. Тому їм завжди дістане енергії, щоб трохи підрости. Найчастіше вони ростуть все своє життя, хоча темпи зростання сповільнюються. Як сказали б математики, процес цей є асимптотичним.
Досягнувши певної величини, вони ростуть все повільніше, немов наближаючись до якихось габаритів, але ніяк не досягаючи їх. Зате розмножуватися вони починають в ранньому віці.
Так, ящірки-недоростки, що досягли, наприклад, всього двадцяти відсотків від своїх дійсних розмірів, вже обзаводяться потомством, хоча на тлі своїх родичів, вони виглядають, як малюк, що затесався серед дорослої компанії.
Прикрепления: |