У одній з єгипетських пірамід були виявлені розписи, що добре збереглися, на яких зображено лікування п'явками. Це нові свідоцтва того, що вже в глибокій старовині, в XV столітті до н. е., єгиптяни використовували п'явок в медичних цілях.
Хирудотерапія (від латинського «хируда» — п'явка) — один з найстаріших методів лікування, що практикувався різними народами.
У XVIII столітті в Росії панночки, відправляючись на бал, приставляли по одній п'явці до вух, щоб «кров кинулася в обличчя» і щоки покрилися рум'янцем — червоне лице вважалося ознакою здоров'я і краси. Справжній розквіт індустрії п'явки почався з початком XIX сторіччя.
В ті роки тільки Франція споживала щорічно від 20 до 30 мільйонів п'явок, Англія — 7-9 мільйонів. Для задоволення попиту були створені численні розплідники по розведенню п'явок. До кінця століття інтерес до п'явок починає швидко спадати, настає час нітрогліцерину, аспірину і інших хімічних препаратів. Тільки в наші дні інтерес до хирудотерапії знову почав рости. Збільшується число лікарів, що призначають п'явки своїм пацієнтам.
У чому ж переваги цього методу? Виявляється, п'явки завжди знаходять чутливі точки на тілі і впливають на них як би «по методу акупунктури», а їх слина, що уприснула в організм, насищена численними біологічно активними речовинами.
Завдяки дії п'явок розсмоктуються тромби, нормалізується артеріальний тиск, ліквідовуються вогнища запалення.
При цьому п'явки не надають ніяких побічних дій. За допомогою п'явок можна успішно лікувати тромбофлебіт, розширення вен, шкірні і очні захворювання, ішемічну хворобу серця. Відмічено, що у пацієнтів зникає роздратування, відновлюється нормальний сон, підвищується творча активність. І все це завдяки маленьким істотам — п'явкам.
Прикрепления: |