До такого висновку прийшли учені з Італії і Німеччини. Їх дослідження показали, що у разі загрози рослини можуть ставати досить «хитрими». Наприклад, вони випускають певний запах, щоб попередити про загрозу своїх родичів.
Наукова дискусія про «психіку» рослин почалася в 1966 році, коли фахівець з використання детектора брехні Клів Бакстер підключив поліграф до кімнатних квітів.тПрилад реєстрував очевидні зміни свідчень, як тільки експериментатор починав припікати листя. Більш того, звичайна герань «дізнавалася» свого мучителя, коли він знову входив в кімнату...
Біологи Університету міста Турін і Інституту Макса Планка в Йене повідомили, що рослини здатні не тільки відчувати, але і «впливати» на шкідників, що жують їх листя. Відчувши небезпеку, піддослідні боби починали видавати запах, схожий на запах лаванди, який не тільки був сигналом тривоги, але і... викликав «підтримку з повітря», привертаючи ос, природних ворогів шкідників.
Вивчалися, в основному, боби (Phaseolus lunatus) Ліми, що ростуть в Центральній і Південній Америці; проте аналогічні результати були отримані і при дослідах з кукурудзою, журавлиною і деякими іншими рослинами.
Прикрепления: |