До цих пір лише дельфінів називали «інтелектуалами моря», каракатицям же відмовляли навіть в наявності повноцінного мозку... Сенсація трапилася, коли біологи, що працювали в Карібському морі, відкрили, що у цих молюсків існує виражене ваблення до гри!
Проте не тільки це здивувало учених. Виявилось, що каракатиці по-різному реагують на стресові ситуації. Одні стають агресивними, інші залишаються на подив спокійними, у третіх — спостерігаються ознаки справжнісінької паніки.
Дослідники із здивуванням виявили також, що каракатиці можуть переймати досвід у своїх побратимів. Проведені на зоологічній станції в Неаполі експерименти показали, що ці головоногі здатні швидко зрозуміти, за якою кулею, червоною або білою, знаходиться корм. Їх побратим, що містився в сусідньому акваріумі, лише спостерігав за тим, що відбувається, — але, коли його поставили в ті ж умови, відразу зміркував, де треба шукати їду...
Цікаво, що останніми роками міфи про «розумних» дельфінів частенько дають збій. Не всі вони такі розумні, як прийнято думати. У дельфінів незвично великий мозок — саме на цьому побудовано припущення про їх особливий інтелект.
Проте новітні дослідження доводять, що структура цього мозку не складніша, ніж у інших вищих ссавців.
Навіть виразна усмішка дельфіна обумовлена лише піднятими догори куточками рота і не має нічого спільного з емоціями. Словом, це найзвичайніша тварина, не розумніше за собаку або шимпанзе... але, ймовірно, і не дурніша!
Прикрепления: |