Тільки твердих побутових відходів кожна людина залишає від 200 до 1000 кг в рік, а все людство — до двох млрд. тонн! З урахуванням промислових, сільськогосподарських і комунальних відходів ці цифри ще значніші. Подібні об'єми природа вже не може «переварити» самостійно...
Розроблений термічний спосіб знищення сміття, яке не тільки сприяє очищенню навколишнього середовища, але і дає можливість отримувати електричну і теплову енергію.
Річ у тому, що середня калорійність сортованих побутових відходів складає 2600-2900 ккал/кг, що сумірно з калорійністю торфу. Ще вища калорійність у відходів сільського господарства, лісовій і деревообробній промисловості — 3500 ккал/кг. Не випадково відходи відносяться до поновлюваних джерел енергії; у деяких країнах їх вже широко використовують в цій якості...
У Україні існують і потенційні можливості, і потреби для переробки сміття в світло і тепло. Загальна площа звалищ перевищує у нас 150 000 га. Річний енергетичний потенціал відходів в Україні, за розрахунками, досягає 12 млн. тонн умовного палива, — але його майже не використовують.
Чотири сміттєспалюючих заводи в Україні, побудованих ще в 70-і роки, не відповідають сучасним вимогам і потребують реконструкції. Це торкається і заводу «Енергія» в Києві, - єдиного з них працюючого.
Недавно ухвалено рішення про будівництво в Україні 16 сміттєпереробних заводи за новітніми технологіями. Для цього екологічна служба ООН виділила відповідний грант. У Вінниці припускають збудувати перший такий завод, потужність якого розрахована на переробку 200 тис. тонн сміття в рік.
Прикрепления: |