Четвер, 16.05.2024, 11:26

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2008 » Жовтень » 13 » Феномен ходіння по вогню


Феномен ходіння по вогню

11:14
Наука ось вже декілька століть не може розгадати таємницю ходіння по вогню, або, по-болгарські, нестінарства. Цей феномен, згідно стародавнім джерелам, був відомий в Центральній і Південній Азії ще в V столітті до нашої ери, а в подальші сторіччя розповсюдився на середземноморські країни. Ніяк не пояснюючи природи цього явища, учені все ж таки не можуть не визнати існування ритуалів, під час яких чоловіки, жінки і навіть діти можуть безболісно ходити босоніж по вугіллю багаття.

Більшість учених вважають, що секрет нестінарства полягає в нетривалому контакті ніг з розжареним вугіллям і в низькій теплопровідності дерева, що горить. Інші вважають, що вогнеходіння є гімнастичним фокусом — підошви тих, що ходять по вугіллю ніколи не приходять в зіткнення з вогнем на час, достатній для ушкоджень. Деякі упевнені, що вся справа в охолоджючому поті, який створює захисний шар між шкірою нестінара і поверхнею, по якій він ходить.

Проте всі ці гіпотези залишаються недоведеними. Коли декілька німецьких учених спробували приєднатися до грецьких нестінарам на щорічному фестивалі на честь святого Костянтина, то їм довелося швидко покинути свято з опіками третього ступеня.

Одне з припущень свідчить, що вся справа — в уяві і силі волі вогнехідців. Вони, мовляв, створюють для себе якусь «нову реальність», в якій вогонь не страшний. Поки ця уявна «реальність» зберігається, все йде, як треба; але відомі випадки страшних каліцтв у тих, чия віра раптово пропадала. Люди знов опинялися в тому світі, де вогонь пече...

Ще одна версія стверджує, що феномен може бути пов'язаний з певною особливістю нашої шкіри: зміна температури на її поверхні відбувається практично миттєво, але потім протягом декількох секунд температура не міняється. Це обставина і дозволяє танцюючому на розжареному вугіллі не дуже поспішати: ступивши на вугілля, він відчуває той же нагрів і через півсекунди, і через три...

Деякі танцюристи дозволяють собі стояти на вугіллі по декілька секунд нерухомо. Головне — не пропустити момент температурного стрибка... Цікаво, що самі нестінари теж не можуть пояснити диво вогнеходіння.
Прикрепления:
Категория: Географічні дослідження | Просмотров: 1317 | Добавил: SanSeich | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0