На схилі, прилеглому до знаменитого Маріїнському палацу в Києві, ще в 50-х роках ХХ ст. з'явилися тріщини — тривожні передвісники обвалів. У зв'язку з цим, вже тоді були прийняті заходи по зміцненню придніпровської кручі. Але через деякий час стало очевидним, що грунтові маси на схилі, що має крутизну від 30 до 60 градусів, продовжують рухатися. Більш того, процес цей прискорюється, наближаючись до аварійного стану.
Окрім природних передумов до утворення обвалів, фатальну роль зіграло ще і будівництво на схилі Паркової дороги. За більш ніж півстолітній період навантаження, що створюється тут рухомим транспортом, зменшилась стійкість схилу...
Серед цілого ряду пропозицій по усуненню загрози називаються і лесомеліоратівниі роботи. Добре відомо, що рослинність сприяє регулюванню поверхневого стоку, захищає від розмивання грунт і гірські породи, механічно закріплює їх кореневою системою. Коріння кущів і дерев, проникаючи на глибину 6-12 м (у буку до 25 м) і розповсюджуючись навколо на відстань 8-12 м, грають роль ідеальної арматури.
Крім того, рослини підтримують оптимальну вологість грунтів. Доросла береза, наприклад, щодоби забирає з шару грунту площею в один кв. м приблизно 80 л води, модрина — близько 64, сосна — 58, бук — 50.
Живые Акварели - курсы по web-дизайну. Как сократить затраты на рекламу? Отличная подработка: обучение 3ds max. Деньги растут в бизнесе.
Прикрепления: |