Вівторок, 14.05.2024, 03:27

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2008 » Жовтень » 10 » Порт-Ройял або "піратський Вавілон"


Порт-Ройял або "піратський Вавілон"

15:04
Саме так, «піратським Вавілоном», називали аж до кінця XVII століття місто Порт-Ройял, столицю острова Ямайки; місто, доля якого довела, що хоч іноді, але вищі сили все ж таки карають зло на Землі...

Англійці, що відняли в 1655 році Ямайку у іспанців, заснували тут Королівську африканську компанію, що займалася торгівлею рабинями-неграми. Ямайка стала головним невільничим ринком в світі. А крім того, ненаситні купці з Порт-Ройяла прирощували свої капітали, укладаючи договори з карибськими піратами.

Саме так, «піратським Вавілоном», називали аж до кінця XVII століття місто Порт-ройял, столицю острова Ямайки; місто, доля якого довела, що хоч іноді, але вищі сили все ж таки карають зло на Землі...

Англійці, що відняли в 1655 році Ямайку у іспанців, заснували тут Королівську африканську компанію, що займалася торгівлею рабинями-неграми.

Ямайка стала головним невільничим ринком в світі. А крім того, ненаситні купці з Порт-Ройяла прирощували свої капітали, укладаючи договори з карибськими піратами.

Купці споряджали судна і скуповували награбоване в піратських рейдах; не дивно, що порт ямайської столиці скоро став основною базою і улюбленою гаванню «джентльменів успіху».

Порт-Ройял заповнили злочинці і ловці наживи зі всіх країн світу.

Тут ніхто не цікавився походженням грошей у тієї або іншої людини, привезених ним товарів, — а тим більше, минулим вдалого ділка. Навколо гавані один за іншим відкривали свої двері трактири, готелі, гральні і публічні будинки. Прилавки незліченних магазинів ломилися від коштовностей, заморських тканин і рідкісної зброї.

Пірати в розкішних камзолах, з яскравими хустками на головах і сережками у вухах гордо проходжувалися по вулицях, пили із золотих кубків, їли на срібному посуді, одягали своїх коханок, немов королев, і відчайдушно смітили дукатами, цехинамі, піастрами...

Скандальна слава шикарного і розпусного міста на Антільських островах, кубла піратства і работоргівлі, досягла Європи. Впливові люди Англії зажадали покласти край процвітанню «Вавілона», недавно — перлини в британській колоніальній короні, тепер — розсадника усесвітнього розбою. Сам король ухвалив рішення про військову експедицію на Ямайку.

Але «лобі» ямайських купців-мільйонерів було дуже сильним і в Лондоні. Підкуповує вищих придворних сановників, покровителі піратів залишилися безкарними... Серед відважних флібуст'єрів, що осіли в Порт-Ройяле, були такі помітні особи, як Генрі Морган, що отримав у піратів (!) прізвисько Жорстокий.

Морган, спочатку морський грабіжник, а потім командувач британськими військово-морськими силами на Ямайці, спробував-таки зробити Порт-Ройял більш мирним і законопокірним містом; для цього він прийнявся так же нещадно переслідувати своїх колишніх «колег», як раніше разом з ними обирав мирні судна.

Але Генрі Жорстокий помер, так і не справившись з карибськими піратами. (Забавно, що Морган став засновником знаменитого роду американських мільярдерів; його нащадок Дж. П. Морган на початку ХХ століття вважався багатющою людиною в США...) А Порт-ройял продовжував собі шуміти і веселитися, поки...

Це трапилося опівдні, сьомого червня 1692 року. Блакитне безхмарне небо раптове суцільно покрили хмари, вибухнула страшна тропічна буря із зливою. Потім під містом здригнулася земля. Будинки миттєво стали купами розвалин, спалахнули пожежі. Морські хвилі увійшли на сушу, зносячи залишки будівель. Величезна смуга побережжя разом з багатьма кварталами занурилася у воду.

П'ять тисяч чоловік за декілька секунд знайшли свою смерть у вогні, воді або під руїнами. На дно пішли незчисленні скарби, гори награбованого золота, склади з товарами. «Піратський Вавілон» перестав існувати швидше, ніж сонце схилилося до горизонту...

Віруючі говорили: «Гріхи їх переповнили чашу терпіння Господнього». На жаль, судячи по подіях наступних століть, чаша ця вельми глибока...

Flash заказать сайт .

Бесплатно, ремонт диагностика компьютеров .

Прикрепления:
Категория: Цікаві факти | Просмотров: 1611 | Добавил: Sveta | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0