Вівторок, 03.12.2024, 20:32

Географічний портал

Меню сайта
Розділи
Калейдоскоп [61] Подорожі [28]
Новини туризму [91] Географічні інформаційні системи [2]
Розвиток туризму в Україні [19] Теоретичні основи географії [3]
Географічні відкриття [36] Цікаві факти [108]
Географічні дослідження [52] Світ природи [77]
Відео по географії [67]
Форма входа

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 4001

Головна » 2008 » Жовтень » 10 » Хто ж був "Залізною маскою"?


Хто ж був "Залізною маскою"?

14:06
Більшість з нас довідалася про цього загадкового французького в'язня часів Людовика XIV з всесвітньо відомої трилогії Олександра Дюма про четирьох мушкетерів. У романі «Десять років опісля», неначе спираючись на достовірні історичні дані, письменник стверджує, що в одній з башт Бастилії до кінця своїх днів містився брат-близнюк «Короля Сонця», відправлений за грати щоб уникнути плутанини, небезпечної для престолу. Він був одягнений в глуху залізну маську-шлем, оскільки не відрізнявся зовні від царюючого монарха.

Мало хто знає, що першим гіпотезу про принца-в'язня, брата короля, висловив ще великий Вольтер, що знаходився в Бастилії в 1717 році: тоді у старих тюремників була ще свіжа пам'ять про загадкового «постояльця» одиночної камери, який помер 14 років тому.

На підставі сюжету Дюма було зняте декілька фільмів, в одному з яких зіграв роль непереможного Д'артаньяна знаменитий Жан Маре.

Проте сам романіст, що написав, крім авантюрної прози, серйозне історичне дослідження «Життя Людовика XIV», приводить цілих тринадцять версій щодо того, хто носив залізну маску! Це міг, дійсно, бути син Ганни Австрійської, але не від Людовика XIII, а від графа Рошфора, від герцога Бекингема або від кардинала Мазаріні.

У таємничій камері башти де ла Бертодьер могли сидіти герцог Монмутській, висланий з Англії до Франції за заколот проти короля Джеймса II, або згаданий тим же Дюма в епопеї про мушкетерів видний діяч Фронди, герцог де Бофор; граф Вермандуа, позашлюбний син Людовика XIV і Луїзи де Лавальєр, або Генрі Кромвель, зниклий нащадок лорда-протектора Британії; фінансист Ніколя Фуке, викрадений єзуїтами вірменський патріарх Арведікс, побічний син короля і принцеси Генрієти Англійською, мантуанец граф Маттіолі або невідомий вигадник сатиричного двовірша проти тих же єзуїтів...

Істина залишається прихованою.

Сто років тому французький історик Маріус Топен, ретельно вивчивши архіви Бастілії, а також дипломатичні документи часів «Короля Сонце», прийшов до висновку, що «Залізною маскою» був, поза всяких сумнівів, граф Ерколь Маттіолі, міністр мантуанського герцога Карла IV Гонзаго. Одного разу герцог, пристрасний гравець в карти, звернувся за позикою до короля Франції. Людовік обіцяв 100 тисяч екю, і не в борг, а назовсім... тільки з однією умовою.

Карл повинен був віддати французам прикордонну фортецю Казале.

Втішений герцог тут же погодився і послав на переговори до Парижа свого друга і першого міністра, графа Маттіолі. Але граф виявився кращим патріотом, чим його сюзерен. Він став писати обурені листи монархам тодішньої Європи, закликаючи їх утримати Карла Гонзаго від ганебної операції.

Дізнавшись про це від своїх шпигунів, Людовик розгнівався і велів негайно покарати посла. Але, оскільки тоді вже існувало міжнародне право, сусідні государі могли обуритися подібним свавіллям. Отже, Маттіолі повинен був зникнути безслідно. Був пущений слух про те, що мантуанець потонув в річці під час заміської прогулянки. насправді, його ув'язнили спочатку у в'язницю на острові Святої Маргарити, а потім до Бастілії.

Помер Маттіолі в своїй камері 19 листопада 1703 року. Відразу ж після цього поліцейські агенти перевернули все майно нещасного, поламали меблі і навіть розкрили підлогу і стіни, розшукуючи які-небудь записки, що проливають світло на таємницю в'язня.

Згідно документам, ув'язнений башти де ла Бертодьєр постійно носив на обличчі чорну оксамитову маску. Легенда перетворила її на залізну...

Заказать переезд компании и МО.

Надежность остекления балкона с выносом.

остекление балконов

Прикрепления:
Категория: Цікаві факти | Просмотров: 1775 | Добавил: Sveta | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0